Így döntöttek a szülői iskolai igazolásokról
Döntött a kormány: a szülő továbbra is csak három nap iskolai hiányzást igazolhat gyermekének. Ez legyen elég az iskolaidőben szervezett családi programokra, minden mást pedig az iskolai időn kívül kell megszervezni – válaszolta a Magyar Idők kérdésére az oktatási kormányzat. A Házi Gyermekorvosok Országos Egyesülete viszont ezt kevésnek tartja.
Szerintük ugyanis a gyerekek harmadát-felét csupán igazolásért viszik el a házi gyermekorvosokhoz családi program vagy valamilyen rendkívüli esemény miatt. Szintén sok a gyorsan lezajló, egy-két napig tartó betegség, ami miatt a szülő fel sem keresné az orvost, mert recept nélkül kapható gyógyszerekkel, teával, pihenéssel megoldja a problémát.
A hivatal szerint viszont olyan nem fordulhat elő, hogy egy orvos a gyerek vizsgálata nélkül adjon ki orvosi igazolást, ezzel legalizálva a tanuló iskolai hiányzását. Igazolás kizárólag akkor adható, ha az orvos meggyőződött a gyerek betegségéről, illetve meggyógyulásáról.
A hivatal szerint komoly probléma, ha indokolatlanul nem megy a gyerek iskolába és ehhez még igazolást is kap az orvostól. Ha beteg a gyerek, akkor pedig orvoshoz kell vinni. Ha nem viszik orvoshoz, akkor felvetődik a szülői felelősség kérdése - írja a lap.